SL250-Thermo Aluminco
Το SL250 είναι ένα αξιόπιστο ανασυρόμενο θερμομονωτικό σύστημα που ανταποκρίνεται στις αυξημένες απαιτήσεις για μεγάλα ανοίγματα συρόμενων προδιαγραφών, ισορροπώντας...
Το SL250 είναι ένα αξιόπιστο ανασυρόμενο θερμομονωτικό σύστημα που ανταποκρίνεται στις αυξημένες απαιτήσεις για μεγάλα ανοίγματα συρόμενων προδιαγραφών, ισορροπώντας τέλεια μεταξύ ανθεκτικότητας και λειτουργικότητας, ικανοποιώντας τους τελικούς χρήστες τόσο σε επίπεδο ευκολίας στη χρήση όσο και σε επίπεδο αυξημένων επιδόσεων.
Σχεδιασμένο με βάση τη σύγχρονη αρχιτεκτονική τάση που αναζητά προφίλ σε μοντέρνο σχέδιο ίσιας γραμμής, αποτελεί την ιδανική λύση για κατασκευές μεγάλων ανοιγμάτων.
Το SL250 είναι ένα αξιόπιστο ανασυρόμενο θερμομονωτικό σύστημα που ανταποκρίνεται στις αυξημένες απαιτήσεις για μεγάλα ανοίγματα συρόμενων προδιαγραφών, ισορροπώντας...
Το σύστημα SL2450 καταφέρνει να συνδυάσει αρμονικά όλα τα λειτουργικά οφέλη ενός minimal συρόμενου συστήματος με ανύψωση του φύλλου, ενώ παράλληλα υπερέχει σε επιδόσεις θερμομόνωσης, υδατοστεγανότητας και αντοχής στην ανεμοπίεση.Οι βασικές σχεδιαστικές παράμετροι πάνω στις οποίες έχει δομηθεί η εξέλιξη του συστήματος είναι η αρχιτεκτονική αισθητική, η λειτουργικότητα σε συνδυασμό με την ανθεκτικότητα και οι επιδόσεις που προσφέρει στον τελικό χρήστη ενώ η ευελιξία στην κατασκευή αποτελεί σημαντικό πλεονέκτημα για τον σύγχρονο επαγγελματία.Η αρχιτεκτονική αισθητική αποτυπώνεται στο κεντρικό προφίλ-γάντζος επαλλήλου πλάτους 30 mm για μεγαλύτερη ορατότητα και εκμετάλλευση του φυσικού φωτός. όπως και στον χαμηλό οδηγό με επίπεδο κατώφλι που προσφέρει επιπλέον μεγαλύτερη άνεση και επιτρέπει την εύκολη πρόσβαση.
Το σύστημα SL200 ανήκει στη γενιά των θερμομονωτικών συστημάτων και παρέχει μέγιστη εξοικονόμηση χώρου, υψηλό αισθητικό αποτέλεσμα, εξαιρετικές επιδόσεις και άριστη λειτουργικότητα.
Η καινοτομία στον σχεδιασμό του συστήματος SL200 υπογραμμίζεται από το χαμηλό ύψος του κάτω οδηγού και από το ότι απαιτεί μόλις 100mm διάκενο τοιχοποιίας για να δεχτεί οδηγό με τζάμι, σίτα και παντζούρι.
Είναι το πλέον ενδεδειγμένο σύστημα για την αντικατάσταση παλαιών συρόμενων χωνευτών κουφωμάτων, προσδίδει χαρακτηριστικά ανωτέρων επιδόσεων στην κατηγορία του, με συντελεστή θερμοπερατότητας Uf από 2.1 W/m² και δείκτη ηχομείωσης Rw τα 26 dB.
To W4750 είναι ένα ανοιγόμενο-ανακλινόμενο θερμομονωτικό σύστημα για υψηλές απαιτήσεις ενεργειακής απόδοσης, το οποίο συνδυάζει τα αποδεδειγμένα οφέλη της σειράς W450 με τις υψηλότερες απαιτήσεις θερμομόνωσης.
Οι εντυπωσιακές του επιδόσεις, το καθιστούν ιδανικό για ιδιωτικές κατοικίες και κτίρια υψηλών ενεργειακών απαιτήσεων και προδιαγραφών.
Τα υαλοενισχυμένα πολυαμίδια 39 mm, το πολύ-θάλαμο EPDM κεντρικό ελαστικό και ο προηγμένος περιμετρικός μηχανισμός κλειδώματος, προσδίδουν στο σύστημα χαρακτηριστικά ανώτερων επιδόσεων, με δείκτη θερμομόνωσης Uf=1.4 W/m²K.
Το FD460 αποτελεί ένα αξιόπιστο σύστημα για πτυσσόμενες πόρτες που παρέχει άριστη στεγάνωση και συνδέει αρμονικά το εσωτερικό με το εξωτερικό περιβάλλον.
Το σύστημα φέρει πολλαπλές επιλογές τυπολογιών, επιτρέποντας κατασκευαστικές λύσεις ενώ παράλληλα προσφέρει ασυναγώνιστη λειτουργικότητα και αισθητική.
Το ανοιγοανακλινόμενο σύστημα W540 δίνει τη δυνατότητα για κατασκευές μικρού, μεσαίου αλλά και μεγάλου μεγέθους εκπληρώνοντας κάθε αρχιτεκτονική ή κατασκευαστική ανάγκη.
Ο εμπνευσμένος σχεδιασμός του προσφέρει ευκολία και ταχύτητα κατασκευής. Δίνει ιδιαίτερη έμφαση στην αντοχή και τη λειτουργικότητα ενώ είναι συμβατό με πληθώρα εξαρτημάτων και μηχανισμών.
Ο ειδικός σχεδιασμός των προφίλ του, προσφέρει μεγάλη ποικιλία σχεδιαστικών επιλογών ως προς την εμφάνιση, τόσο σε ίσια γραμμή όσο και σε καμπύλες γραμμές για τους λάτρεις του απόλυτα κλασσικού.