Περιγραφή
Συνοπτικά τεχνικά στοιχεία:
• Σταθερά ή κινητά πτερύγια
• Κατασκευές πέργκολας
• Ολοκληρωμένο σύστημα σκίασης
Η ολοκληρωμένη πρόταση για ηλιοπροστασία και εξοικονόμηση ενέργειας που βρίσκει εφαρμογή στα λεγόμενα “έξυπνα” κτίρια. Ο πρωτοποριακός σχεδιασμός των περσίδων με τη μορφή πτερυγίου δίνει τη δυνατότητα εύκολης τοποθέτησης στην εξωτερική όψη νέων ή και παλαιών κτιρίων.
Διαθέτει 4 διαφορετικά πτερύγια με έναν ιδιαίτερο σχεδιασμό, για την αποφυγή υπερθέρμανσης του εσωτερικού χώρου των κτιρίων, την προστασία από την ηλιακή ακτινοβολία, καθώς επίσης και την ασφάλεια των γυάλινων επιφανειών του κτιρίου από θραύση. Τα πτερύγια σε κάθε κατασκευή μπορεί να είναι σταθερά ή με δυνατότητα ρύθμισης της επιθυμητής κάθε φορά κλίσης.
Συνοπτικά τεχνικά στοιχεία:
• Σταθερά ή κινητά πτερύγια
• Κατασκευές πέργκολας
• Ολοκληρωμένο σύστημα σκίασης
Το σύστημα D75 είναι ένα θερμομονωτικό σύστημα πόρτας εισόδου υψηλών επιδόσεων, που συνδυάζει τα πλεονεκτήματα της ενεργειακής απόδοσης, της δομικής σταθερότητας και της λειτουργικότητας.
Οι βελτιωμένες λειτουργίες και ιδιότητες εξασφαλίζουν τη βέλτιστη απόδοση όσον αφορά στην ασφάλεια και την ευκολία χρήσης. Σε επίπεδα σχεδιασμού, το σύστημα D75 προσφέρει ένα εκλεπτυσμένο αρχιτεκτονικό σχεδιασμό εντυπωσιακών επίπεδων γραμμών.
Η επιφάνεια της επένδυσης της πόρτας μπορεί να συνδυαστεί είτε με τη χρήση πάνελ αλουμινίου είτε με υάλωση. Το σύστημα παρέχει τη δυνατότητα δημιουργίας πολλαπλών κατασκευών τόσο για εμπορικά κτήρια όσο και για οικείες.
Σύστημα σκίασης που προσφέρει τη βέλτιστη λύση για την ηλιοπροστασία και τον ελεγχόμενο φυσικό φωτισμό κτιρίων.
Οι ειδικού σχεδιασμού περσίδες έχουν την δυνατότητα να τοποθετηθούν είτε οριζόντια είτε κάθετα, με δυνατότητα κίνησης ή σταθερές, παρέχοντας τη δυνατότητα επιλογής ανάλογα με τις ανάγκες κατασκευής και τις τρέχουσες αρχιτεκτονικές τάσεις.
Χαρακτηριστικό γνώρισμα και ανταγωνιστικό πλεονέκτημα του συστήματος SH3400 είναι ότι το κενό μεταξύ σκελετού και περσίδας είναι μόλις 10mm ικανοποιώντας απόλυτα κάθε απαίτηση για ελαχιστοποίηση της ηλιακής ακτινοβολίας.
Η σειρά EOS 60 Hybrid είναι ένα ολοκληρωμένο θερμομονωτικό σύστημα ανοιγόμενων παράθυρων και πορτών, σχεδιασμένο για να καλύπτει τις ανάγκες και τις τάσεις όχι μόνο του σήμερα αλλά και του αύριο.
Μειώνει την απαιτούμενη κτηριακή ενέργεια και παράλληλα προσφέρει αυξημένη πρόσβαση φυσικού φωτός, εξαιρετικές επιδόσεις σε αντίξοες κλιματολογικές συνθήκες και μέγιστη ασφάλεια.
Διαθέτει μεγάλη γκάμα κατασκευαστικών επιλογών και συνδυάζεται άψογα σε σύνθετες κατασκευές με το συρόμενο σύστημα ESS 34 Hybrid. Ο συνδυασμός των δύο αυτών συστημάτων αποτελεί την ιδανική επιλογή για αντικαταστάσεις, καλύπτοντας όλες τις απαιτούμενες προδιαγραφές.
Για minimal αισθητική, δίνεται η δυνατότητα χρήσης του κρυφού φύλλου, που μειώνει αισθητά την εμφανή επιφάνεια του πλαισίου.