SH3400 Aluminco
Σύστημα σκίασης που προσφέρει τη βέλτιστη λύση για την ηλιοπροστασία και τον ελεγχόμενο φυσικό φωτισμό κτιρίων. Οι ειδικού σχεδιασμού περσίδες...
Σύστημα σκίασης που προσφέρει τη βέλτιστη λύση για την ηλιοπροστασία και τον ελεγχόμενο φυσικό φωτισμό κτιρίων.
Οι ειδικού σχεδιασμού περσίδες έχουν την δυνατότητα να τοποθετηθούν είτε οριζόντια είτε κάθετα, με δυνατότητα κίνησης ή σταθερές, παρέχοντας τη δυνατότητα επιλογής ανάλογα με τις ανάγκες κατασκευής και τις τρέχουσες αρχιτεκτονικές τάσεις.
Χαρακτηριστικό γνώρισμα και ανταγωνιστικό πλεονέκτημα του συστήματος SH3400 είναι ότι το κενό μεταξύ σκελετού και περσίδας είναι μόλις 10mm ικανοποιώντας απόλυτα κάθε απαίτηση για ελαχιστοποίηση της ηλιακής ακτινοβολίας.
Σύστημα σκίασης που προσφέρει τη βέλτιστη λύση για την ηλιοπροστασία και τον ελεγχόμενο φυσικό φωτισμό κτιρίων. Οι ειδικού σχεδιασμού περσίδες...
Το σύστημα παντζουριού SH3200 αντανακλά τις τάσεις της εποχής για βιοκλιματική σκίαση αποτελώντας εξαιρετική λύση για τον εξοπλισμό κάθε κατοικίας.
Το SH3200 ξεχωρίζει για το πλήθος των διαφορετικών κατασκευών και τυπολογιών που ενσωματώνει ενώ ο εμπνευσμένος σχεδιασμός του προσφέρει υψηλής ποιότητας κατασκευές, ασυναγώνιστης λειτουργικότητας.
Πρόκειται για ένα σύστημα εξωτερικής σκίασης το οποίο τοποθετείται τόσο με συμβατικές τυπολογίες σε συνεργασία με ανοιγόμενα κουφώματα, όσο και ως ανεξάρτητη κατασκευή ενώ από τα δυνατά του πλεονεκτήματα είναι ότι δέχεται όλη την γκάμα των σταθερών περσίδων, καθώς επίσης και το σύστημα της κινητής περσίδας των 25mm.
Η σειρά EOS 60 Hybrid είναι ένα ολοκληρωμένο θερμομονωτικό σύστημα ανοιγόμενων παράθυρων και πορτών, σχεδιασμένο για να καλύπτει τις ανάγκες και τις τάσεις όχι μόνο του σήμερα αλλά και του αύριο.
Μειώνει την απαιτούμενη κτηριακή ενέργεια και παράλληλα προσφέρει αυξημένη πρόσβαση φυσικού φωτός, εξαιρετικές επιδόσεις σε αντίξοες κλιματολογικές συνθήκες και μέγιστη ασφάλεια.
Διαθέτει μεγάλη γκάμα κατασκευαστικών επιλογών και συνδυάζεται άψογα σε σύνθετες κατασκευές με το συρόμενο σύστημα ESS 34 Hybrid. Ο συνδυασμός των δύο αυτών συστημάτων αποτελεί την ιδανική επιλογή για αντικαταστάσεις, καλύπτοντας όλες τις απαιτούμενες προδιαγραφές.
Για minimal αισθητική, δίνεται η δυνατότητα χρήσης του κρυφού φύλλου, που μειώνει αισθητά την εμφανή επιφάνεια του πλαισίου.
Το σύστημα W450HS εξασφαλίζει απόλυτα την αίσθηση του λιτού, απλού και κομψού αισθητικά αποτελέσματος. Σημείο αναφοράς αποτελεί η χρήση του λιγότερου δυνατού εμφανούς αλουμινίου που προσδίδει στο σύστημα μια αίσθηση μεγαλοπρέπειας.Σχεδιαστικά, το μυώδες παρουσιαστικό επιβεβαιώνει με τον καλύτερο τρόπο το δυναμικό προσανατολισμό της σειράς ενώ η προσοχή στην λεπτομέρεια αντανακλάται, πέραν της αισθητικής, στην πρακτικότητα και ευχρηστία του συστήματος.
Το σύστημα SL2450 καταφέρνει να συνδυάσει αρμονικά όλα τα λειτουργικά οφέλη ενός minimal συρόμενου συστήματος με ανύψωση του φύλλου, ενώ παράλληλα υπερέχει σε επιδόσεις θερμομόνωσης, υδατοστεγανότητας και αντοχής στην ανεμοπίεση.Οι βασικές σχεδιαστικές παράμετροι πάνω στις οποίες έχει δομηθεί η εξέλιξη του συστήματος είναι η αρχιτεκτονική αισθητική, η λειτουργικότητα σε συνδυασμό με την ανθεκτικότητα και οι επιδόσεις που προσφέρει στον τελικό χρήστη ενώ η ευελιξία στην κατασκευή αποτελεί σημαντικό πλεονέκτημα για τον σύγχρονο επαγγελματία.Η αρχιτεκτονική αισθητική αποτυπώνεται στο κεντρικό προφίλ-γάντζος επαλλήλου πλάτους 30 mm για μεγαλύτερη ορατότητα και εκμετάλλευση του φυσικού φωτός. όπως και στον χαμηλό οδηγό με επίπεδο κατώφλι που προσφέρει επιπλέον μεγαλύτερη άνεση και επιτρέπει την εύκολη πρόσβαση.