FD4600-Thermo Aluminco
Το πρωτοποριακό σύστημα FD4600 είναι ιδανικό για ανοίγματα μεγάλου μεγέθους ενώ προσφέρει επιπλέον το κορυφαίο πλεονέκτημα για γωνιακή κατασκευή...
Το πρωτοποριακό σύστημα FD4600 είναι ιδανικό για ανοίγματα μεγάλου μεγέθους ενώ προσφέρει επιπλέον το κορυφαίο πλεονέκτημα για γωνιακή κατασκευή χωρίς την ύπαρξη σταθερής κολώνας.
Αυτό εξασφαλίζει τη μέγιστη διαφάνεια και άνεση κατά το άνοιγμα ενώ παράλληλα επιτρέπει τη χρήση ενός φύλλου ως θύρα εισόδου χωρίς να επηρεάζει την ικανότητα αναδίπλωσης του συστήματος.
Το σύστημα φέρει πολλαπλές επιλογές οδηγών στο δάπεδο που ανταποκρίνονται εξαιρετικά στις λειτουργικές ανάγκες και ταιριάζουν απόλυτα με όλες τις ανέσεις και αισθητικές απαιτήσεις.
Ο ιδιαίτερα χαμηλός οδηγός των 24 mm (ράμπα) καθιστά εύκολη την πρόσβαση από και προς το εσωτερικό ενός κτιρίου από Α.Μ.Ε.Α. και επιτρέπει τη μέγιστη άνεση σε χώρους υψηλής επισκεψιμότητας.
Το πρωτοποριακό σύστημα FD4600 είναι ιδανικό για ανοίγματα μεγάλου μεγέθους ενώ προσφέρει επιπλέον το κορυφαίο πλεονέκτημα για γωνιακή κατασκευή...
Το FD460 αποτελεί ένα αξιόπιστο σύστημα για πτυσσόμενες πόρτες που παρέχει άριστη στεγάνωση και συνδέει αρμονικά το εσωτερικό με το εξωτερικό περιβάλλον.
Το σύστημα φέρει πολλαπλές επιλογές τυπολογιών, επιτρέποντας κατασκευαστικές λύσεις ενώ παράλληλα προσφέρει ασυναγώνιστη λειτουργικότητα και αισθητική.
Το ανοιγοανακλινόμενο σύστημα W540 δίνει τη δυνατότητα για κατασκευές μικρού, μεσαίου αλλά και μεγάλου μεγέθους εκπληρώνοντας κάθε αρχιτεκτονική ή κατασκευαστική ανάγκη.
Ο εμπνευσμένος σχεδιασμός του προσφέρει ευκολία και ταχύτητα κατασκευής. Δίνει ιδιαίτερη έμφαση στην αντοχή και τη λειτουργικότητα ενώ είναι συμβατό με πληθώρα εξαρτημάτων και μηχανισμών.
Ο ειδικός σχεδιασμός των προφίλ του, προσφέρει μεγάλη ποικιλία σχεδιαστικών επιλογών ως προς την εμφάνιση, τόσο σε ίσια γραμμή όσο και σε καμπύλες γραμμές για τους λάτρεις του απόλυτα κλασσικού.
Το σύστημα SL2450 καταφέρνει να συνδυάσει αρμονικά όλα τα λειτουργικά οφέλη ενός minimal συρόμενου συστήματος με ανύψωση του φύλλου, ενώ παράλληλα υπερέχει σε επιδόσεις θερμομόνωσης, υδατοστεγανότητας και αντοχής στην ανεμοπίεση.Οι βασικές σχεδιαστικές παράμετροι πάνω στις οποίες έχει δομηθεί η εξέλιξη του συστήματος είναι η αρχιτεκτονική αισθητική, η λειτουργικότητα σε συνδυασμό με την ανθεκτικότητα και οι επιδόσεις που προσφέρει στον τελικό χρήστη ενώ η ευελιξία στην κατασκευή αποτελεί σημαντικό πλεονέκτημα για τον σύγχρονο επαγγελματία.Η αρχιτεκτονική αισθητική αποτυπώνεται στο κεντρικό προφίλ-γάντζος επαλλήλου πλάτους 30 mm για μεγαλύτερη ορατότητα και εκμετάλλευση του φυσικού φωτός. όπως και στον χαμηλό οδηγό με επίπεδο κατώφλι που προσφέρει επιπλέον μεγαλύτερη άνεση και επιτρέπει την εύκολη πρόσβαση.
Η σειρά EUROPA 850 είναι σύστημα ανοιγόμενων κουφωμάτων με απλές ίσιες γραμμές σχεδίασης και διατίθεται σε δύο εκδόσεις. Η μία έκδοση είναι σχεδιασμένη ώστε να δέχεται μηχανισμούς Camera Europea, ενώ η άλλη Μηχανισμό Περιμετρικού Κλειδώματος, για ιδιαίτερα ενισχυμένη ασφάλεια.
Η στεγάνωση και των δύο εκδόσεων επιτυγχάνεται με τρεις σειρές ελαστικών, ενώ ο σχεδιασμός τους προβλέπει την ασφαλή απορροή της υγρασίας.
Η EUROPA 850 σχεδιάστηκε για να μπορεί να συνεργαστεί αρμονικά με το συρόμενο σύστημα EUROPA 800, δίνοντας ενιαία εμφάνιση, όταν βρίσκεται στον ίδιο χώρο.
Μεγάλη γκάμα με εξαρτήματα, όλων των μεγάλων Ευρωπαϊκών Εταιριών, καλύπτει τους τύπους κατασκευής του συστήματος.