SL320 Aluminco
Το SL320 είναι ένα συρόμενο-ανασυρόμενο σύστημα που αναβαθμίζει τις θεμελιώδεις λειτουργίες ενός συρόμενου συστήματος ενώ φέρει μία σειρά από...
Το SL320 είναι ένα συρόμενο-ανασυρόμενο σύστημα που αναβαθμίζει τις θεμελιώδεις λειτουργίες ενός συρόμενου συστήματος ενώ φέρει μία σειρά από έξυπνα χαρακτηριστικά που τα συναντάμε σε συστήματα υψηλότερης κατηγορίας.
O εξαιρετικός σχεδιασμός του πλαισίου, με ευθείες κομψές γραμμές, είναι απολύτως σύμφωνος με τις τρέχουσες αρχιτεκτονικές τάσεις που επιτάσσουν minimal γραμμές, εξασφαλίζει ένα ελαφρύ σύστημα ενώ φέρει πλήθος τυπολογιών που μπορεί να καλύψει ένα μεγάλο εύρος αναγκών, παρέχοντας την επιπλέον δυνατότητα μεγάλου μεγέθους κατασκευών.
Με μηχανισμούς απλού συρόμενου και ανασυρόμενου και την πληθώρα εναλλακτικών λύσεων, είναι το πλέον κατάλληλο σύστημα για περιοχές με θερμότερο κλίμα.
Το SL320 είναι ένα συρόμενο-ανασυρόμενο σύστημα που αναβαθμίζει τις θεμελιώδεις λειτουργίες ενός συρόμενου συστήματος ενώ φέρει μία σειρά από...
Το σύστημα SL2450 καταφέρνει να συνδυάσει αρμονικά όλα τα λειτουργικά οφέλη ενός minimal συρόμενου συστήματος με ανύψωση του φύλλου, ενώ παράλληλα υπερέχει σε επιδόσεις θερμομόνωσης, υδατοστεγανότητας και αντοχής στην ανεμοπίεση.Οι βασικές σχεδιαστικές παράμετροι πάνω στις οποίες έχει δομηθεί η εξέλιξη του συστήματος είναι η αρχιτεκτονική αισθητική, η λειτουργικότητα σε συνδυασμό με την ανθεκτικότητα και οι επιδόσεις που προσφέρει στον τελικό χρήστη ενώ η ευελιξία στην κατασκευή αποτελεί σημαντικό πλεονέκτημα για τον σύγχρονο επαγγελματία.Η αρχιτεκτονική αισθητική αποτυπώνεται στο κεντρικό προφίλ-γάντζος επαλλήλου πλάτους 30 mm για μεγαλύτερη ορατότητα και εκμετάλλευση του φυσικού φωτός. όπως και στον χαμηλό οδηγό με επίπεδο κατώφλι που προσφέρει επιπλέον μεγαλύτερη άνεση και επιτρέπει την εύκολη πρόσβαση.
Το σύστημα SL200 ανήκει στη γενιά των θερμομονωτικών συστημάτων και παρέχει μέγιστη εξοικονόμηση χώρου, υψηλό αισθητικό αποτέλεσμα, εξαιρετικές επιδόσεις και άριστη λειτουργικότητα.
Η καινοτομία στον σχεδιασμό του συστήματος SL200 υπογραμμίζεται από το χαμηλό ύψος του κάτω οδηγού και από το ότι απαιτεί μόλις 100mm διάκενο τοιχοποιίας για να δεχτεί οδηγό με τζάμι, σίτα και παντζούρι.
Είναι το πλέον ενδεδειγμένο σύστημα για την αντικατάσταση παλαιών συρόμενων χωνευτών κουφωμάτων, προσδίδει χαρακτηριστικά ανωτέρων επιδόσεων στην κατηγορία του, με συντελεστή θερμοπερατότητας Uf από 2.1 W/m² και δείκτη ηχομείωσης Rw τα 26 dB.
Το σύστημα SL205 είναι ένα συρόμενο σύστημα που διακρίνεται για την αντοχή, την λειτουργικότητα, την συμβατότητα των εξαρτημάτων και την ευκολία κατασκευής. Σύστημα με ιδιαίτερη έμφαση στον σχεδιασμό, τόσο στην εξωτερική όσο και στην εσωτερική του αισθητική.
Εξωτερικά το σύστημα διακρίνεται εύκολα από τις έντονες χαρακτηριστικές γραμμές ενώ στον εσωτερικό σχεδιασμό έχει δοθεί μεγάλη έμφαση στην εύκολη και γρήγορη απορροή των υδάτων. Η ανθεκτικότητα και στιβαρότητα του συστήματος επιτυγχάνεται με την εφαρμογή inox αποσπώμενου οδηγού, που επιτρέπει τη μεγαλύτερη αντοχή και καλύτερη κίνηση του φύλλου, ενώ επιδέχεται κλειδώματα πολλαπλών σημείων παρέχοντας μέγιστη ασφάλεια.
Το σύστημα περιλαμβάνει μεγάλη γκάμα κύριων και βοηθητικών προφίλ που παρέχουν τεχνική και αισθητική ευελιξία ακόμα και στις πιο απαιτητικές περιπτώσεις.